Էդուարդ Շարմազանովը բարձրացրել է Բիշքեկում հայկական խաչքարի տեղադրման հարցը
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը դեկտեմբերի 12-ին Բիշքեկում հանդիպել է Ղրղզստանի խորհրդարանի նախագահ Չինիբայ Թուրսունբեկովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են բարեկամական խմբերի ակտիվ գործունեությունը եւ քննարկել երկկողմ խորհրդարանական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակը շնորհավորել է Չինիբայ Թուրսունբեկովին հանրաքվեի հաջող անցկացման առթիվ: Պարոն Շարմազանովը կարեւորել է պատգամավորների համագործակցված աշխատանքը խորհրդարանական վեհաժողովներում: Էդուարդ Շարմազանովը շեշտել է, որ ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խորհրդարանականները չպետք է ձեռնարկեն քայլեր, որոնք չեն բխում ՀԱՊԿ անդամ երկրների շահերից:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը բարձրացրել է նաեւ Բիշքեկում հայկական խաչքարի տեղադրման հարցը եւ նշել է, որ ակնկալում է իրենց աջակցությունը:

Э.Шармазанов поднял вопрос установки армянского хачкара в Бишкеке
12 декабря вице-спикер НС, руководитель наблюдательной миссии МПА СНГ Э.Шармазанов   встретился в Бишкеке с председателем парламента Кыргызстана Чинибаем Турсунбековым.
В ходе встречи стороны подчеркнули важность активной деятельности групп дружбы и обсудили вопросы развития двусторонних парламентских связей.
Вице-спикер НС РА поздравил Ч.Турсунбекова с успешным проведением референдума.   Он особо выделил скоординированную работу депутатов на парламентских ассамблеях. Э.Шармазанов подчеркнул, что парламентарии государств-членов ОДКБ не должны предпринимать шагов, противоречащих интересам стран-членов этой организации.
Э.Шармазанов также поднял вопрос установки армянского хачкара в Бишкеке и отметил, что ожидает поддержки его инициативы.